COkafor14Yao19.9

Kluczowi rezerwowi :
Rockets : Kyle Lowry, Von Wafer, Carl Landry, Brent Barry
Bobcats : D.J. Augustin, DaSagana Diop, Vladimir Radmanović

Houston Rockets oddali w ostatni dzień kiedy można było dokonywać trejdów Rafera Alstona, wcześniej wypadł ze składu Tracy McGrady i wydawało się że i tak średnio radzący sobie Rockets będą mieli problemy z awansem do Playoff. Moim zdaniem będzie zupełnie inaczej. Od dwóch, trzech meczy odkąd wiadomo że TMac ma sezon z głowy Rockets imponują grą w defensywie i głębokością składu tak jak w poprzednim sezonie. Rockets wygrali trzy ostatnie mecze u siebie z Dallas 93-86, NJ Nets 114-88 oraz Sacramento 94-82. Piątka Brooks-Artest-Battier-Scola-Ming robi niesamowitą pracę w obronie. W piątek powstrzymali Dirka Nowitzkiego na 9 punktach (4/18 z gry) a parę dni wcześniej Devina Harrisa na 10 punktach (4/13 z gry). Mecz z Mavericks pokazał siłę Rakiet, bo jeszcze w trakcie 2 kwarty przegrywali 16 punktami. III kwartę wygrali jednak 30-13. Jestem pewien że gdyby nie niesamowity tamtego dnia Jose Berea (5/8 za trzy! 26 punktów) to Rockets wygrali by zdecydowanie wyżej. A co z Bobcats ? Są solidną drużyną ale gdy grają na Zachodzie z mocnymi rywalami radzą sobie przeciętnie. Ostatnie tournee po Zachodzie zakończyło się co prawda zwycięstwem w LA nad Lakers (ale LAL często grają słabo z przeciętnymi drużynami) ale również trzema wyraźnymi porażkami w Utah 86-105, w Denver oraz Portland 74-88. Dziś też spodziewam się że gospodarze wyjdą z tego pojedynku zwycięsko.